PAYLAŞIM

Lütfen Ateşinizi Ölçtürmek İçin Görevli Personelimizden destek alınız

Lütfen giriş esnasında ateşinizi ölçtürmek için görevli personelimizden destek alınız.

Elektronik – Dijital Termometreler: Cıvalı termometrelere iyi bir alternatif olan dijital termometreler son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Biz de otelimizde pandemi dolayısıyla bu termometreleri tercih ediyoruz. Cıvalı termometrelere nazaran daha mukavemetli olmaları ve temassız ölçüm sunması sebebi ile otelimizde tercih etmekteyiz. Rahat okunabilen, bütün ateş ölçülebilecek yerlerde uygulanabilen bu termometrelerin kullanımları temassız ve kolaydır.

Vücut ısısının normalin üzerine çıkması ateş olarak tanımlanır. Genel olarak makattan ölçülen normal vücut ısısı 36.4 – 37.6 Cº normal olarak kabul edilir.

Ateşi Yoksa Bu ‘Bir Şeyi Yok’ Anlamına Gelmeyebilir

Uzmanımız kişilerin ateş ölçer kullanarak dışarı çıkmış olabileceğini de belirterek, şunları söyledi:
“Ateş ölçerler standardize ve kalibre edilmiş çeşitli testlerden geçirildikten sonra birtakım belgeler alarak piyasaya sürülmüştür. Dolayısıyla bunların bakım ve kontrolleri periyodik olarak yapılıyorsa bunlarla ilgili sorun yoktur ama mesela termal kameralar genellikle 38 derece ve üzerini saptıyor. Fakat bizim normal şartlarda vücut ısımız 37,5 dereceye kadar normal. Dolayısıyla 37,5 ve 38 derece arasında da subfebril de olsa bir ateş yüksekliğinden bahsediyoruz. Termal ölçerle bunu saptamak mümkün olmayabilir. Kızıl ötesi termometreler ya da ısı ölçerler de yine 38 derece ve üzerinde ölçüm yapıyor.

Volley Hotel İstanbul